Back to Top

Ślubny horoskop - znaki zodiaku - pół żartem, pół serio.

 

Wodnik 20 I - 18 II

Ślubny zodiak – pół żartem, pół serio

Wodnik 20 I - 18 I

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że Wodnik chce od Ciebie tylko jednego. Chce abyś była jego widownią i najwierniejszą fanką. Twój zachwyt nad jego geniuszem ma go inspirować do dalszego działania. Jakiego? To wie tylko on.  Przydasz się także do przeprowadzenia go przez  życiowy slalom gdyż Wodnikowi kwestia przystosowania się do życia przysparza sporych problemów.

Wodnika otoczono  specyficzną magią. Dlatego większość osobników szczycących się tymże znakiem zodiaku, mówiąc prosto, jedzie na samej opinii o swej niezwykłości i często są święcie przekonani, że to prawda.

Mężczyźni spod znaku Wodnika często zyskują sobie opinię oryginałów i facetów o niekonwencjonalnym podejściu do życia i ludzi. Niestety częściej wynika to ze zwyczajnego braku ogłady niż z naturalnej lekkości bytu. Ale wielu ludzi z otoczenia Wodnika myli brak taktu z ekscentrycznym stylem życia. Wodnik jako jedyny wpakuje Ci się w ubłoconych kamaszach na śnieżnobiały dywan a owa wyjątkowa aura otaczająca osobników spod tego znaku, sprawi, iż odczytasz jego nieuwagę jako romantyczne odizolowanie się od przyziemnych spraw. I mało kto dostrzeże, że Wodnik to nie zadumany marzyciel z głową w chmurach ani ekscentryk. To, po prostu prostak.

Wodnik zazwyczaj milczy a owo milczenie sprawia, że płeć piękna odbiera go jako czarującego introwertyka. Przypisują mu niespotykaną inteligencję, pociągającą tajemniczość i  całą resztę tego co zwyczajowo kobiety lubią widzieć w mężczyznach. Czar pryska gdy zakochanej spadną z oczu klapki i zatyczki z uszu. Okazuje się, że Wodnik nie ma zbyt wiele do powiedzenia a codzienność z nim nie jest tajemnicza tylko szara i nudna jak on sam. Wodnik żyje poza Waszą przestrzenią. W swojej własnej, zazwyczaj ciasnej, głowie snuje myśli o sobie. I jeśli już uda Wam się porozmawiać to motywem przewodnim rozmowy z Wodnikiem z reguły jest on sam. Z jego ust nie padnie zbyt wiele poza ja, o mnie, dla mnie, ze mną, mnie, moja, moje, moich, itp.

Wbrew swojemu egoizmowi Wodnik ma całkiem pokaźne grono przyjaciół. Co prawda  zazwyczaj są to przyjaciele  z kategorii „przydatnych” oraz kilku z szuflady „na czarną godzinę”. Brakuje tych prawdziwych, od serca ale to Wodnikowi nie przeszkadza gdyż tak naprawdę nie jest on zdolny do nawiązania silnych, głębokich relacji z kimkolwiek. Z Tobą także. Nazbyt mu w tym przeszkadza głębokie przekonanie o własnej wielkości.

Co też prezentuje sobą genialny, wielki Wodnik? To tak naprawdę jedyna tajemnica Wodnika i nigdy się tego nie dowiesz gdyż nawet on sam tego nie wie. Jedyne co Wodnik wie to to, że jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Tak naprawdę Wodnik nie robi nic bo nic nie potrafi. Jego wiedza jest powierzchowna, gdyż często powtarzana teoria o genialnym umyśle  Wodnika przekonuje go także o tym, że nie musi się uczyć. Dlatego z wiekiem Wodnik milknie coraz bardziej gdyż, trzeba mu to przyznać,  zyskuje coraz większą świadomość własnej niewiedzy.

No dobra. A teraz poważnie.

Wodnik rzeczywiście jest jednym z najbardziej ekscentrycznych znaków w całym zodiaku. Jego działania często wykraczają poza standardowe pojmowanie rzeczy ale nigdy nie są to działania pozbawione celu i sensu.

Wodnik żyje z głową w chmurach. Napędzany marzeniami pragnie realizować swoje wizje w realnym świecie. A co jest marzeniem Wodnika? Pokój na świecie, nakarmienie wszystkich głodnych dzieci, pokonanie nieuleczalnych chorób. W każdej z dziedzin, w której się wyspecjalizuje, jego praca zawsze będzie napędzana chęcią zmiany świata na lepsze.

Przyznać trzeba, że osoby spod znaku Wodnika są nieco nieprzystosowane. Prawdą jest także to, iż ich przyjaźnie są raczej powierzchowne gdyż Wodnik, choć bardzo towarzyski i lubiany przez swoje otoczenie, tak naprawdę nie odczuwa potrzeby innych ludzi w swoim życiu. Jest bardzo introwertyczny a to także raczej przeszkadza w zawiązywaniu silniejszych więzi emocjonalnych.

Jednak gdy Wodnik już się przełamie i pokocha to będzie tak stały w uczuciach jak stałe są jego dążenia do zmieniania świata na lepsze. Robi to zawsze, niezależnie od miejsca i sytuacji w jakiej obecnie się znajduje,  zatem i o Wasz związek będzie dbał zawsze i wszędzie.

 

Strzelec 22 XI - 21 XII

Ślubny zodiak – pół żartem, pół serio

Strzelec 22 XI - 21 XII

Oświadczył Ci się przez megafon, na środku rynku w dzień targowy. Narobił szumu, zamieszania i oczywiście zebrał brawa. Bardziej jednak od Twojej odpowiedzi ciekawiło go jakie zrobił wrażenie na widowni obserwującej to przedstawienie. Czy zebrał brawa i gratulacje.

Strzelec kocha adrenalinę, dlatego żyjąc z nim możesz spodziewać się mrożących krew w żyłach wrażeń ale też sama będziesz musiała stanąć na wysokości jego wymagań. Lubi brawurę, pociągają go sporty ekstremalne, survival, nielegalne wyścigi. Nie zadowolisz go dobrym, domowym obiadkiem czy weekendem u mamusi. To dla niego zbyt proste, pospolite i za mało podniecające.

Do ślubu pojedziecie Monster Truckiem a w podróż poślubną w leśną dzicz, gdzie staniecie samotnie, oko w oko z siłami przyrody. A Ty niczym Jane, dziewczyna Tarzana, będziesz zdzierać sobie palce do krwi podczas wygrzebywania z ziemi korzonków i polowania na dżdżownice, niezbędne do przygotowania survivalowego obiadku. Wasze dzieci, od urodzenia będą narażone na niebezpieczeństwo. Strzelec bowiem nie wykazuje się zbytnią rozwagą i przytomnością umysłu jeśli w grę wchodzi dobra, według jego kryteriów oczywiście, zabawa. Zatem jeśli uzna, że trzyletniemu dzieciakowi nie zaszkodzi skok na bungee, możesz być pewna, że spróbuje swój pomysł zrealizować.

Strzelec jest fantastą i mitomanem. Czasem sam już nie wie co jest prawdą a co jego wymysłem. Licz się z tym, że pewnego dnia wyjdzie po papierosy i wróci po dwóch tygodniach, wmawiając Tobie i znajomym, iż porwali go kosmici. Tym tematem będzie starał się zainteresować prasę i inne media, niekoniecznie dlatego, że mimo wszystko była to prawda. Przyczyną może być chęć zdobycia popularności. Bo Strzelec uwielbia popularność. Jego największym marzeniem jest pławić się w świetle fleszy i kroczyć ramię w ramię z celebrytami po czerwonym dywanie.

Nasz Łucznik uwielbia kobiety. Najbardziej go kręci podziw bijący z oczu płci pięknej. Dlatego nie zdziw się jeśli Twój mąż będzie dotrzymywał Ci towarzystwa podczas babskich spotkań. Będzie brylował w towarzystwie dam, każdej opowiadając o swoich przygodach i podbojach jakich dokonywał zanim poznał Ciebie. One będą słuchały go z zachwytem, bo przyznać trzeba, że umiejętność bajania ma wrodzoną. Z czasem jednak, wraz upływem lat, stanie się nudnawym erotomanem gawędziarzem. Jego kolejną słabą stroną jest niedyskrecja. Strzelec jest ostatnią osobą, której powinno powierzać się jakiekolwiek tajemnice. W imię popularności sprzeda wszystkie, także te Wasze najintymniejsze.

Energia Strzelca raczej nie będzie pożytkowana na pracę zarobkową. Chyba, że zostanie ratownikiem górskim lub agentem specjalnym. Tu jednak istnieje ryzyko, iż w czasie bez akcyjnym może zacząć sam prowokować niebezpieczne sytuacje aby tylko coś się działo.

Strzelec jest bardzo towarzyski. Kobiety, wino i śpiew to jego życie. Oczywiście do czasu aż nie znajdzie odpowiedniej partnerki życiowej, wówczas z pakietu odpadają kobiety. Wino i śpiew zostaną jako towarzysze jego małżeńskiej niedoli.

Tak wygląda Strzelec w krzywym zwierciadle. Ale jego prawdziwe oblicze jest o wiele przyjemniejsze.

Prawdą jest, że Strzelec bywa uzależniony od adrenaliny i mocnych doznań. Ale nie musi być to wadą. Spontaniczna podróż dookoła świata uda się tylko z partnerem spod znaku Strzelca. On kocha podróże i potrafi je organizować, zatem nie musisz się martwić o to gdzie spędzicie miesiąc miodowy czy kolejne wakacje. Dzięki niemu z pewnością będą one pozytywnie ekscytujące i niezapomniane.

Bardzo energiczny Strzelec będzie też fajnym, pełnym zapału ojcem dla Waszych dzieci. Od kogo jak od kogo ale od Łucznika nigdy nie usłyszysz, nie che mi się, nie mam siły czy nie mam czasu. Zawsze znajdzie czas na zabawę z swoimi pociechami i na wspólną naukę, które to, pod jego przewodnictwem, nigdy nie będą schematyczne i nudne. Strzelec to jeden z niewielu znaków, mogących się poszczycić dziecięcą ciekawością świata i otwartym, jak u dziecka umysłem.

Strzelec jest prawdomównym i szczerym optymistą.Prostolinijny, swoją pogodą ducha zaraża wszystkich wkoło. Dzięki temu w życiu ze Strzelcem nie uświadczysz żadnych problemów. Bo dla Strzelca coś takiego jak „problem” nie istnieje. Są tylko sprawy do załatwienia, które po prostu, z uśmiechem na twarzy, załatwia.

 

 

Skorpion 23 X - 21 XI

Ślubny zodiak – pół żartem, pół serio

Skorpion 23 X - 21 XI

Muskulatura godna Pudziana, odwaga na miarę superbohatera i siła pozwalająca mu nosić Cię na rękach 24 godziny na dobę. Ninja, Samuraj, Przyczajony Tygrys a najlepiej Krwawy Mściciel – to sugerowane ksywki dla Twojego mężczyzny spod znaku Skorpiona. Nie straszne mu ciemne zaułki, podejrzane zakątki czy dresiarze zachwalający Twoją urodę w niewybredny sposób na przystanku. Bez pardonu i baczenia na konsekwencje załatwi każdego kto tylko wykaże chęć uwłaczania Twojej czci i godności w jego obecności.

Podejrzliwy i nieufny, niczym zwiadowca na służbie, sprawdzi Twoich znajomych, szczególnie tych bratniej płci ale nie oszczędzi też kobiet w Twoim otoczeniu. Koniec końców, każdy może stanowić zagrożenie. Najlepiej zatem, wszystkie potencjalne niebezpieczeństwa wyeliminować już na starcie. Tak, więc niebawem zostaniecie tylko Ty i on. Zero przyjaciół, znajomych, wieczornych wyjść na babskie ploteczki. Z czujnością godną snajpera gotowego do akcji, będzie Cię obserwował i każde niekorzystne dla niego posunięcie z automatu zakwalifikuje do odstrzału.

Życie ze Skorpionem to wieczne pole bitwy. Sielska, spokojna egzystencja nie ma dla niego żadnej wartości. Nawet na biwaku w leśnej głuszy, z braku bardziej godnych przeciwników, obierze sobie jako cel ptaszki, zakłócające Wasz spokój i brudzące trawkę wkoło. Potyczki toczył będzie z Tobą, z rodziną, dziećmi, szefem, sąsiadami i ze znajomymi, gdyby jednak jakimś cudem ktoś się uchował spośród waszych przyjaciół. Skorpion podświadomie czeka na zdradę, oszustwo i krzywdę jaką może mu wyrządzić świat. W razie gdyby rzeczywiście ktoś popełnił w stosunku do niego nieprawość, Skorpion ze stoickim spokojem będzie oczekiwał okazji do zemsty. Nie oszczędzi nikogo, nawet kelnera, który na weselu niechcący ochlapał Twoją piękną suknię ślubną szampanem. Dorwie go prędzej czy później.

Przygotuj się na to, iż utrzymanie domu spadnie na Ciebie gdyż Skorpion na żadnej posadzie nie zagrzeje zbyt długo miejsca. Zbyt konfliktowy, drobiazgowy, przeczulony na swoim punkcie i mściwy, będzie często zwalniany. Agresywny, posuwający się do rękoczynów może nawet trafić przez oblicze sądu za pobicie swojego szefa, który premię przyznał koledze Skorpiona. Koledze, za ten fakt Skorpion też spuści łomot. Niezależnie od wszystkiego zarówno szef jak kumpel będą już na jego czarnej liście do końca życia. Wykreśli ich dopiero wówczas gdy dokona aktu zemsty.

Żyjąc ze Skorpionem jednego możesz być pewna - nigdy Cię nie zdradzi. Niestety nie z racji głębi uczucia jaki Cię darzy a z powodu umysłu zajętego rozkminianiem krzywd i opracowywaniem scenariuszy do zemst. Tym żyje i zajmuje się na co dzień Skorpion dlatego nie ma głowy do flirtów i zdrad. No chyba, że tak zakłada jeden z jego scenariuszy, wówczas kobieta nie stanowi dla Ciebie zagrożenia gdyż jest jedynie narzędziem w jego mściwych dłoniach.

Odkrywając jasną stronę Skorpiona, przyznać trzeba, iż nie jest on taki straszny jak się go zazwyczaj maluje. Cechy, często uznawane za negatywne bardzo przydają się w codziennym życiu.

To prawda, że osławiona mściwość i zawziętość Skorpiona nie jest legendą, jednak te cechy uaktywniają się jedynie w przypadku zagrożenia jego najbliższych. Gdy rodzinie lub przyjaciołom dzieje się krzywda, Skorpion walczy do ostatniej kropli krwi i zawsze na pierwszej linii. Dla Skorpiona zapewnienie żonie i dzieciom poczucia bezpieczeństwa jest bezwzględnym priorytetem. Jest w stanie bez mrugnięcia okiem poświecić wszystko – swój spokój, ambicje, ideały i osobiste spełnienie jeśli tylko wymaga tego ochrona najbliższych.

Pasja z jaką podchodzi do życia i wyznaczonych mu zadań będzie czynnikiem motywującym także dla jego bliskich. Nie lubiący stagnacji, monotonii i spoczywania na laurach, Skorpion zaszczepi w Was chęć i siłę do pokonywania życiowych przeszkód, podnoszenia poprzeczek i osiągania pełni zadowolenia z codziennej egzystencji. I zawsze to on będzie trzymał linę asekurującą Waszą rodzinę w swych silnych, pewnych rękach.

Na co dzień Skorpion jest konkretny i rzeczowy czym budzi respekt i szacunek wśród znajomych i współpracowników. To jeden z najsilniejszych charakterologicznie znaków zodiaku dlatego udaje mu się w życiu zawodowym i prywatnym osiągać szczyty kariery, zasobności i prestiżu.

Skorpion nie ma wielu przyjaciół ale Ci, którzy zostają wpuszczeni do jego kręgu są prawdziwymi muszkieterami gdzie obowiązuje zasada Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego. I Skorpion wiernie się do niej stosuje gdyż zarówno w życiu uczuciowym jak i w przyjaźni jest on najwierniejszym spośród wszystkich znaków zodiaku. Trudno zdobyć jego zaufanie i wejść do kręgu najbliższych ale jeśli już tak się stanie, to zostajesz w nim na zawsze.

 

 

Waga 23 IX - 22 X

Ślubny zodiak – pół żartem, pół serio

Waga - 23 IX - 22 X

Zadbany, kulturalny, miły i szalenie uczuciowy mężczyzna to marzenie wielu kobiet. I ten ideał trafił się właśnie Tobie. Jesteś w siódmym niebie bo to Ciebie wybrał spośród rzeszy starających się o jego względy. Tak, starających się, gdyż pan Waga o kobiety nie zabiega. Nie musi, same lgną do niego jak pszczoły do miodu. Taki z niego słodziak.

I z tym ulem przyjdzie Ci się zmagać przez całe życie przy boku faceta, który do końca nie będzie pewny czy podjął w związku z Waszym ślubem właściwą decyzję. Co jakiś czas będzie się musiał upewnić czy aby na pewno postąpił dobrze. Zatem nie raz przeżyjesz chwile grozy, widząc jego przepełnioną skrzynkę mailową, w której będzie się roiło od nieznanych Ci kobiecych imion. Cóż, pan Waga jest strasznie niezdecydowany. Nawet gdy już wszyscy odetchną z ulgą bo w końcu określił swoje stanowisko, on za chwilę zmieni zdanie twierdząc, że jednak jego decyzja nie była do końca przemyślana.

Waga to szpaner pozujący się na artystę. I o ile w ogóle jakiś talent posiada to jest zbyt leniwy aby przekuć swoje umiejętności na zawodowstwo. Czasem, gdy zmorzy go głód i sytuacja życiowa zmusi do zakasania rękawów, odwali jakąś chałturę i wróci do domu niezadowolony, niespełniony i nieszczęśliwy. Ogólnie jednak pan Waga pracować nie lubi gdyż żadna praca nie jest zbyt dobra dla takiego artysty jak on. Przecież jako utalentowany malarz nie będzie się marnował jako malarz pokojowy. Także towarzyskość i dbałość o komfort nie są pomocne w życiu zawodowym Wag. Sztywne zasady, zbyt długi czas pracy, nadmierny wysiłek fizyczny a nawet niezbyt urodziwa szefowa to powody, dla których pan Waga może z dnia na dzień rzucić pracę.

Waga, znawca mody, smakosz wysokiej jakości i koneser piękna z chęcią wybierze razem z Tobą suknię ślubną, dodatki, dom weselny i menu. Zaproponuje też aby na Waszym weselu gościom do tańca przygrywał kwartet smyczkowy z filharmonii. Ciotki Klotyldy na wesele nie zaprosi z powodu paskudnej brodawki na nosie, która może zakłócić jego doznania estetyczne w tak ważnym dniu.

Wagi są szalenie towarzyskie, przygotuj się zatem na prowadzenie domu otwartego, do którego Twój małżonek będzie sprowadzał hordy przyjaciół i przyjaciółek wszelkiej maści, oferując im nocleg i poczęstunek niekoniecznie na jedną noc.

Waga ceni sobie komfort zarówno ten fizyczny jak i duchowy. Nie lubi awantur, zatem na wspólne osiąganie consensusu w różniących Was postawach raczej nie licz. Nie oczekuj też, że zajmie właściwą stronę, czyli Twoją, w konfliktach z rodziną, dziećmi i resztą świata. Waga chce ze wszystkimi żyć w zgodzie i harmonii więc rola maczety, przecierającej szlaki w gąszczu wspólnego życia przypadnie Tobie. Mąż Waga będzie co prawda podziwiał Twoją odwagę i determinację ale też pochyli się ze współczuciem i zrozumieniem nad tymi, którym pościnałaś głowy w imię Waszego wspólnego dobra.

Patrząc na Wagę bardziej serio to przyznać trzeba, że tak naprawdę, jest ona jednym z ciekawszych i pozytywniejszych znaków zodiaku.

Uzdolniony artystycznie i obdarzony szczególną intuicją pan Waga jest wyjątkowo, jak na mężczyznę, empatyczny i wrażliwy. Możesz być pewna, że Twój partner zawsze zauważy zmianę nastroju czy natężenia uczuć. I choć Waga, jak żaden inny znak pragnie unikać konfliktów to w chwilach zagrożenia związku czy bezpieczeństwa swojej rodziny prezentuje nadzwyczajną odwagę. Mężczyzna Waga potrafi całkiem sporo „wziąć na klatę” i gdy sytuacja między Wami się zaogni, możesz mieć pewność, że nie trzaśnie drzwiami i nie pójdzie odreagować w towarzystwie kumpli.

Waga posiada wyjątkowy urok osobisty. Dzięki temu nie ma problemu z nawiązywaniem kontaktów i sympatią otoczenia. Jest lubiany przez znajomych, współpracowników i szefów, choć w tym drugim przypadku, charakterystyczne dla Wag silne poczucie sprawiedliwości, może czasem być powodem problemów w pracy. Niemniej jednak, pan Waga to człowiek odpowiedzialny, operatywny i naprawdę uzdolniony, zatem głód i eksmisja Wam nie zagrożą. Wręcz przeciwnie.

Prawdą jest, iż osoby spod znaku Wagi są niezdecydowane. Długo podejmują decyzje, wahają się, nie są pewne. Jeśli jednak Twój mąż, po długim namyśle i rozważeniu wszystkich za i przeciw w końcu się zdecyduje, będzie to decyzja już niezmienna bo podjęta całkowicie świadomie z uwzględnieniem wszystkich strat i korzyści z niej wynikających.

Potrzeba harmonii i piękna cechuje Wagi także w życiu codziennym. Nigdy nie sprowadzi Cię jedynie do roli mamuśki i kucharki. Zawsze będzie dostrzegał i podkreślał Twoją kobiecość. Nawet po kilkudziesięciu latach będziesz dla niego kobietą idealną gdyż z pewnością decyzja o ślubie z Tobą była głęboko przemyślanym posunięciem. 

 

Panna 23 VIII - 22 IX

Ślubny zodiak – pół żartem, pół serio

Panna 23 VIII – 22 IX

Jeśli liczysz na łatwe życie przy boku uporządkowanej, pedantycznej Panny to musisz odłożyć swoje marzenia na najciemniejszą półkę, którą Twój facet - Panna zapewne za jakiś czas odkryje i zrobi karczemną awanturę o zalegający na niej kurz. Zakurzonymi marzeniami raczej sobie głowy nie będzie zawracał, bo Panna nigdy nie marzy. Panna planuje, kontroluje, mierzy centymetrem, krytykuje i poprawia.

Pedantyczny do bólu, zwróci uwagę na każde niedociągnięcie, zauważy najdrobniejszą niedoróbkę. Jeśli już uda Ci się namówić partnera spod znaku Panny na romantyczny wieczór, kolację przy świecach czy spacer po plaży, bądź przygotowana, że najpierw sprawdzi opinie o restauracji, potem skontroluje poziom higieniczności kuchni a na koniec zacznie poprawiać obrus, wazon z kwiatkami i czyścić zastawę stołową. Najbezpieczniej, w takim przypadku, jest jednak pospacerować po tej plaży, choć tu także nie ma gwarancji czy przypadkiem nie sprawi mu duchowego bólu zakopany pod piaskiem papierek po lodzie.

Panny cierpią. Udręczone brakiem symetrii w naturze i porządku na świecie, za wszelką cenę starają się trzymać w ryzach swoje najbliższe otoczenie, skutecznie zatruwając im życie. Bardzo cenią sobie swoje poglądy i styl życia, uznając je za jedynie słuszną postawę życiową, zatem jeśli chcesz, mimo wszystko, związać się mężczyzną spod znaku Panny, od razu zapisz się na kursy Perfekcyjnej Pani Domu, okiełznaj swój temperament i zabij w sobie wszelką radość życia jaka jeszcze w Tobie drzemie. Nie przydadzą się na nic. Dla Panien romantyzm to wymyślona przez tępawych literatów bzdura, którą karmią swoje czytelniczki a radość życia, i to w mocno okrojonej formie, przypisana jest tylko dzieciom... mniej więcej do drugiego roku życia.

Narzeczony spod znaku Panny sam wybierze dla Ciebie suknię ślubną, nie pytając nikogo o zdanie. Bo niby po co? Sam przecież wie lepiej nie tylko jaki fason i kolor będą dla korzystniejsze dla Twojej figury i cery ale też jak suknia powinna być uszyta. W tracie szycia Twojej kreacji będzie na bieżąco kontrolował wykonanie, tępo szycia oraz efekt końcowy. Nie obejdzie się przy tym bez poprawek, awantur a być może nawet wyrzucenia go z salonu razem z Twoją niedokończoną suknią. Radzimy zabezpieczyć się przed ewentualnym brakiem ślubnej garderoby i zorganizować gdzieś pokątnie jakąś kreację awaryjną. Tak na wszelki wypadek. Może Panna nawet pochwali Twoją zapobiegliwość i zdecyduje, że jednak będą z Ciebie ludzie.

Mąż spod znaku Panny wprowadzi do domu iście koszarowe zwyczaje. Przegląd poranny i wieczorny łóżek, bielizny, butów i doniczkowych kwiatków. Nie martw się, tylko na początku jest trudno, z czasem, na wzór osadzonego, będziesz wykonywać wszystkie polecenia bez szemrania, w bezwolnym oczekiwaniu na dzień, w którym przyjedzie wreszcie wyzwolenie.

Pedantyczność Panien ma też swoje zalety. Dzięki niemu nigdy nie położysz się spać za późno a co za tym idzie, nie spóźnisz się do pracy gdyż Panna wyprowadzi Cię z rozkręcającej się w najlepsze imprezy albo przerwie, tuż przed spełnieniem, erotyczną zabawę w momencie włączenia się alarmu w telefonie, dającego znać o czasie spoczynku. Zawsze będziesz zachwycać swoim wyglądem gdyż partner spod znaku Panny, osobiście przygotuje dla Ciebie właściwy do okoliczności strój, zwróci uwagę na każdy wymykający się spod kontroli kosmyk włosów lub niedociągnięcia w makijażu. Nawet na biwaku w dzikiej głuszy, będziecie wyglądać jak spod igły. Jakakolwiek niechlujność i niedbałość jest przez Panny automatycznie eliminowana. Z precyzją wyszkolonego snajpera, strzela krytyką zawsze trafiając w cel.

Z czasem przestaną Was odwiedzać znajomi, zmęczeni uciążliwa perfekcyjnością Twojego małżonka, którą zacznie okazywać już na weselu, ustawiając gości w dwuszeregu, osobiście przydzielając im miejsca za stołem i pilnując aby żaden z nich swoją niezgrabnością nie popsuł jego estetycznej wizji z jaką stroił weselne stoły. Wszystko przygotował sam, gdyż każdy kto wykazał się chęcią pomocy po jakimś czasie albo uciekł gdzie pieprz rośnie albo narzeczony sam podziękował mu za współpracę.

A teraz serio. Nie taka Panna straszna jak ją malują :-)

Rzeczywiście osoby spod znaku Panny są nad wyraz perfekcyjne, niemniej jednak, ta cecha w dzisiejszym, zabałaganionym świecie bardzo się przydaje. Uporządkowana Panna, czyni życie prostszym i łatwiejszym. Dzięki zamiłowaniu do porządku w każdej dziedzinie życia, mąż Panna, zapewni rodzinie życie na wysokiej stopie dbając o rozwój swojej kariery i bankowego konta. Ciebie i Wasze dzieci również będzie motywował do rozwoju i samorealizacji.

Osoby spod znaku Panny, jak żadne inne cenią sobie i dostrzegają konieczność partnerstwa w związku. Drobiazgowość Panny przyda się także w przypadku rodzinnych problemów. W tym przypadku, Panna różni się od innych mężczyzn, którzy w kryzysowych sytuacjach zazwyczaj chowają głowy w piasek, czekając aż problem sam (czytaj – Ty to zrobisz) się rozwiąże. Panna rozumie potrzebę rozmowy i współdziałania.

Jako ojciec, pan Panna, sprawdza się doskonale. Dzięki swojemu dążeniu do perfekcji, przeczyta wszystkie dostępne na rynku podręczniki i poradniki dla ojców i matek. Będzie się stosował do zaleceń super niań, zatem rozpuszczone dzieci będą Wam znane wyłącznie z opowieści znajomych. Fakt, że okres buntu nastolatka możecie z tego powodu przechodzić raczej ciężko ale Panna ma wyjątkową zdolność prostowania wszelkich zakrętów, więc opanuje i ten kryzys, bez szkody dla dziecka.

 

 

Lew 22 VII - 22 VIII

Ślubny zodiak – pół żartem, pół serio

Lew 21 VII - 22 VIII

Oto nadchodzę, Ja - Lew, Pan i Władca... Mam nadzieję, że wiesz na co się porywasz.

Jeśli to Ciebie wybrał sobie Lew ma towarzyszkę życia, znaczy, że albo jesteś najpiękniejszą kobietą w okolicy, albo najzdolniejszą studentką na Waszej uczelni, albo najlepiej rokującym pracownikiem w firmie, w której pracujecie. Lew nie lubi towaru z niższej półki lecz nie chodzi tu o to, że musisz dorównywać mu intelektem czy urodą. Będziesz jego tajną bronią, na wypadek gdyby sam nie miał się czym pochwalić. W ostateczności Lew będzie się grzał w świetle jupiterów skierowanych w Twoją stronę i opowiadał, że gdyby nie on, nie byłabyś tym kim jesteś. Pyszny i dumny Lew, zawsze będzie kroczył przed Tobą, nawet wówczas gdy na podium wezwą tylko Ciebie, on i tak stanie obok i pierwszy wyciągnie rękę po Twoją nagrodę.

Dumny, żądny władzy i pochwał. Co prawda, era władzy absolutnej zakończyła się wraz z wychucham Rewolucji Francuskiej, ale Lwy chyba nigdy o tym nie słyszały. Z tego też powodu, w Waszym wspólnym domu zapanuje kult jednostki a jedynym prawdziwym władcą będzie Twój mąż, Lew. Będzie wydawał dekrety, nakazy, obowiązki i prawa. Jednym z nich z pewnością będzie ustawa o zakazie noszenia w domowych pieleszach wygodnych bamboszy i starych ukochanych dresów. Od rana będziesz musiała trwać w stanie gotowości, w pełnym make-upie i podając swemu królowi śniadanie do łóżka, zmuszona będziesz dreptać na najwyższych obcasach na jakich tylko zdołasz się utrzymać. Nie do pomyślenia wszak jest, że wysokie Lwie poczucie estetyki mogłoby zostać skażone rozczłapanymi papuciami lub wałkami na głowie.

Na domowej scenie, będziesz budować dla niego piedestały, bić oklaski i pokłony. Na rodzinnych zdjęciach Lew zawsze będzie pysznił się na pierwszym planie, a rodzinne imprezy okolicznościowe wydawane będą z reguły na jego cześć i to on będzie na nich wodzirejem. Łasy na słowa uznania i komplementy, nawet ze zmywania naczyń uczyni czynność nakazującą chylenie przed nim czoła. Będziesz mu bić brawa za wyniesione śmieci, odkurzony dywan czy najzwyklejszą na świecie jajecznicę, które to czynności, Lew otoczy dramaturgią godną Oskara.

Lwy są tak bardzo przekonane o swej wielkości, że nawet nie starają się na nią pracować. W swoim własnym pojęciu są godne wszelkich pochwał i nagród, dlatego sporym szokiem może być dla nich awans kolegi lub odejście żony, która po kilku latach małżeństwa nie chce już słuchać o tym jak to stać go było na coś lepszego i winna mu wdzięczność za to, że Kopciuszka przemienił w  Księżniczkę.

Ale, spoglądając na Lwa z tej bardziej pozytywnej strony, można powiedzieć, że choć rzeczywiście jest nieco władczy, pyszny i dumny, to jednak są to cechy, które faktycznie pozwalają mu wspinać się po szczeblach kariery. Lew dużo wymaga od swoich najbliższych ale i od siebie także. Choć nie zawsze właściwie rozumiany, Lew naprawdę ma dobre intencje.

Niezależnie od wszystkiego, małżonek Lew wyleczy Cię z kompleksów, jeśli takowe posiadasz i nauczy całą Waszą rodzinę chodzić z podniesiona głową. Jest wspaniałym motywatorem, nigdy więc nie usłyszysz od niego „nie uda Ci się” czy „nie dasz rady”. W jego życiu takie deklaracje nie mają prawa bytu, zatem możesz mieć pewność, że Wasze dzieci skończą dobre uczelnie a Ty, nawet jeśli będziesz tylko gospodynią domową, dzięki niemu będziesz najlepsza w tym co robisz, gdyż z Lwem można równać jedynie w górę.

Żona Lwa musi być piękna, zadbana i elegancka bo w odróżnieniu od wielu mężczyzn, małżonek Lew rozumie kobiece potrzeby. Masz zatem gwarancję, iż w Waszym budżecie znajdzie się fundusz na markowe kosmetyki, dobre ciuchy czy wizyty w SPA.

Lew ma ogromy temperament i głowę pełną idealistycznych pomysłów. Lubi marzyć i lubi gdy inni marzą i spełniają swoje pragnienia. I jeśli po latach, Twój małżonek będzie się pysznił tym jakie to ma wspaniałe dzieci i jak cudowną kobietą jest jego połowica, nie miej mu tego za złe. On nie ściemnia. On naprawdę uważa Was za najlepsze co mogło go spotkać. Nawet, jeśli połowę zasług będzie przypisywał sobie to i tak jego duma z Was i Waszych osiągnięć będzie prawdziwa.

 

 

Rak 21 VI - 22 VII

Ślubny zodiak – pół żartem, pół serio

Rak 21 VI - 22 VII

Romantyczne kolacje przy świecach, pełne nostalgicznego klimatu wieczorne rozmowy, kapiące od emocji wyznania. Twój ukochany to wypisz wymaluj, zodiakalny Rak. Taki biedny Raczek, nieboraczek, którego nie sposób nie kochać. Łatwo go zranić i skrzywdzić bo to takie delikatne i wrażliwe chucherko... Wzbudzanie litości to, opanowana przez Raka do perfekcji, metoda, dzięki której może on liczyć na ciepłe i opiekuńcze skrzydełka.

Jeśli to Ciebie wybrał ten bidulek, któremu wciąż i bez przerwy brakuje miłości i rodzinnego ciepła to wiedz, że masz przerąbane. Egoistyczny, niczym rozkapryszone dziecko jest niebywale przewrażliwiony na punkcie swojego ego. O podatności Raka na zranienia najbardziej przekonany jest on sam, uważając resztę swego otoczenia za gruboskórne słonie, których nic nie dotknie. Zatem koniecznością, w Waszym stadle, stanie się dbanie o jego potrzeby wyjątkowo. Jeśli Ty tego nie zrobisz, Rak chętnie skorzysta z pomocy Twojej lub swojej przyjaciółki i zgodnie ze swoja taktyką, winą za upojny wieczór z inną kobietą, obarczy Ciebie gdyż nie dajesz mu tego czego potrzebuje. Nie raz dotkliwie odczujesz twardość jego skorupy, w którą się schowa w ramach kary za niewłaściwe słowo czy karygodny, w jego oczach, czyn. Jego pełne wyrzutów spojrzenie typu „widzisz co narobiłaś? To Twoja wina, że znów musiałem się tu schować!” będzie Wam ciążyło tak długo aż Rak nie zdecyduje się na obdarowanie Cię łaską przebaczenia. Rak nie bawi się w empatię gdyż zbyt wiele czasu zabiera mu trawienie własnych krzywd.

Przekonany do głębi o tym, że należy mu się od życia wszystko czego pragnie i przyzwyczajony do tego od najmłodszych lat, chętnie pracuje na to aby spełniano jego pragnienia i kaprysy. Taktyk ma wiele, od spojrzenia zbitego psa, poprzez płacz aż do śmiertelnej choroby. Raki mają tendencję do hipochondrii. W ich przypadku zwykły katar jest śmiertelnym zagrożeniem gdyż nie wolno zapominać, iż nie tylko jego psychika ale i ciało jest wątłe i nieodporne na życiowe ciosy.

Druga strona medalu. Życie z Rakiem, tak naprawdę, nie jest aż takie destrukcyjne jak to opisane powyżej. Skomplikowana natura Raka może być co prawda czasem nieco kłopotliwa, niemniej jednak, jeśli trafi Wam się prawdziwa miłość, gdyż tylko to może na niego zadziałać, wszystko jest do zrobienia. Przekonanie Raka o szczerym uczuciu pozwoli Wam zbudować prawdziwy, ciepły dom, w którym najwyższą wartością będzie jego rodzina. Wówczas Rak zdolny jest do poświęceń i działań przekraczających, wydawałoby się, jego możliwości.

Rak to kochający ojciec, który będzie starał się swoim dzieciom zapewnić dostatnie i pełne ojcowskiego oddania dorastanie. Istnieje duże prawdopodobieństwo konfliktu pokoleń w okresie ich dojrzewania, gdyż tradycyjny Rak, może zmienić się w upierdliwego tatuśka, jednak jego więź z potomstwem przetrwa wszystkie burze.

Rak nie lubi opuszczać domu i ponad wszystko ceni sobie święty spokój. Nie dla niego podróże dookoła świata czy ekstremalne wycieczki po górach. Ale, odpowiednio zmotywowany, będzie towarzyszył rodzinie podczas rodzinnych wypadów za miasto i sam z siebie zapewni Wam doskonałą zabawę.

Ciepły i uczuciowy, zapewni Ci pakiet dobrych wrażeń. Nie będziesz musiała go prosić i czekać w nieskończoność aż okaże odrobinę romantyzmu. Rak jest romantyczny, kocha wieczory w blasku świec, zmysłowe doznania i tego samego oczekuje od swej wybranki.

Jeśli jesteś kobietą, ceniąca sobie domowe zacisze, bezpieczną jednostajność i tradycyjny model rodziny to dobrze wybrałaś. Rak zapewni Ci spokojne, stabilne życie, bez większych wzlotów i upadków.

 

 

Bliźnięta 22 V - 20 VI

Ślubny zodiak - pół żartem, pół serio.

Bliźnięta 22 V - 20 VI

Planujecie ślub po trzech miesiącach znajomości lub Twój ukochany przekonał Cię do wspólnego zamieszkania chwilę po pierwszym spotkaniu? Jak nic jest spod znaku Bliźniąt. Szybko myśli i podejmuje decyzje i równie szybko z nich rezygnuje podejmując inne.

Bliźniak to pozorant. Możesz być przysłowiową blondynką i nie będą mu przeszkadzały duże braki intelektualne, ważne abyś prezentowała się zjawiskowo. Najwyżej zabroni Ci się odzywać podczas ważniejszych spotkań. On, i tak swoim gadulstwem nadrobi za Was dwoje. Bo Bliźniak gada. Gada o wszystkim i o niczym, z każdym kto się nawinie. Upaja się swoim głosem, zatem właściwiej byłoby powiedzieć, że Bliźniak od rozmów bardziej lubi jedynie monologi wygłaszane do szerokiego grona słuchaczy.

Jeśli jednak uda Wam się związać miłość nierozerwalnym węzłem, przygotuj się na szereg niespodzianek, wpadek, nieprzewidzianych wypadków i ciągłych zmian. Bliźniak błyskawicznie zmienia zdanie i poglądy. Dziś jest wyznawcą narodowej religii ale jutro, po spotkaniu z dawno niewidzianym kumplem powracającym z Tybetu, zapełni Wasz dom wonnymi kadzidłami, ołtarzykami Buddy czy inna egzotyką, która na jakiś czas stanie się jego ideologią życiową. Ale Bliźniak szybko się nudzi zatem za chwilę stwierdzi, iż najbliższa jego duszy jest ideologia marksistowska lub inna, gdyż powierzchowność Bliźniąt nie pozwala im się oddać niczemu z pełnym zaangażowaniem.

Podobnie rzecz ma się z wykonywaną przez Twojego lubego pracą. Częste zmiany zawodów i miejsc pracy raczej nie pozwolą Wam na dostatnie życie. Wszystko co uciułasz i schowasz w skarpecie, Bliźniak wyciągnie od Ciebie na kolejny złoty interes.... który za jakiś czas przestanie go interesować i zostawi wszystko na Twojej głowie bo Bliźniak niezbyt lubi obciążać się odpowiedzialnością.

Bliźniak uwielbia towarzystwo. Z tego powodu Wasz dom zawsze będzie otwarty na nowych znajomych gdyż równa niewierność jak wyznawanym ideom cechuje go w przypadku przyjaciół. Najważniejsze aby grono, czy to stare czy nowe, było duże i żywiołowe. Będą skakać na bungee, latać na paralotni, wspinać się na wysokie szczyty, zawiązywać związki, stowarzyszenia, grupy i zakładać rockowe zespoły. Będzie się przyjaźnił zarówno ze swoimi kumplami jak i z Twoimi przyjaciółkami.

Jeśli w waszym stadle pojawią się dzieci, będziesz zmuszona do objęcia roli złego policjanta gdyż ojciec spod znaku Bliźniąt będzie podchodził do wychowania potomstwa podobnie jak wszystkiego w życiu. Najpierw rozwrzeszczany noworodek przykuje jego uwagę jako coś nowego w jego życiu. Później, straci zainteresowanie do czasu aż dzieciak nie zacznie rozmawiać i biegać. Dopiero wówczas potomek wyda mu się atrakcyjnym towarzyszem szaleńczych zabaw polegających głównie na robieniu wkoło bałaganu, zamieszania i wrzawy. Będziesz miała dom pełen naściennych malowideł, podłóg pozalewanych wodą i potłuczonych talerzy. Chętnie zwolni syna z lekcji aby zabrać go do kina na poranny seans. Niestety, nadrabianie zaległości pozostawi Tobie.

Z innej beczki. Patrząc na osobowość Bliźniąt, nie są one takimi złymi towarzyszami życia jakby się mogło wydawać. Pomimo pewnej powierzchowności z jaką podchodzą do zgłębiania danego tematu, mogą zapewnić życie pozbawione codziennej nudy. Chętnie inspirują swoich najbliższych do przekraczania granic i pokonywania kolejnych poprzeczek. Są otwarte na zmiany i nowe możliwości, zatem wiele pomysłów, nawet tych najbardziej zwariowanych i nowatorskich, można zrealizować mając przy boku właśnie Bliźniaka.

Ojciec Bliźniak pozwoli dziecku rozwijać pasje i chętnie będzie w tym uczestniczył. Nie raz obroni dziecko przed Twoim gniewem spowodowanym zniszczeniem czegoś, przekonując Cię, i słusznie, że nie ma nic ważniejszego od zapewnienia szczęśliwego i radosnego dzieciństwa Waszym pociechom. I z pewnością, partnerce mężczyzny spod znaku Bliźniąt, nie zabraknie tego, czego kobiety potrzebują najbardziej - rozmowy, romantyzmu i pewnej dozy szaleństwa

 

Koziorożec 22 XII - 19 I

Ślubny zodiak – pół żartem, pół serio

Koziorożec 22 XII – 19 I

Wybranką Koziorożca może być wyłącznie kobieta piękna, inteligentna i ambitna gdyż Koziorożec nie lubi bubli, niedociągnięć i podróbek. Jeśli taka nie jesteś a jego serce, wbrew krytycznej analizie, zapukało właśnie do Ciebie, przygotuj się na to, że cierpiący na przerost ambicji Koziorożec zrobi wszystko abyś stała się perfekcyjnie oszlifowanym diamentem.

Ambicjonalne podejście Koziorożca do życia czyni z niego perfekcjonistę w każdym calu, nie licz zatem, że odpuści i będzie Cię kochał za dziewczęcy urok, radość życia czy też seksowne ciałko. Będzie Cię obrabiał, szkolił, wymagał i tresował dopóty dopóki nie stworzy kobiety godnej siebie a jedyną pozostałością po dawnej Tobie będzie tylko owo ciałko. A poprzeczkę Koziorożec stawia bardzo wysoko. Nie ma w jego życiu miejsca na bezsensowne szczebioty czy romantyczne wieczory, z których nic konkretnego nie wynika. Wszystkie jego działania muszą przynieść realne, namacalne owoce, którymi od urodzenia zapełnia swą gablotę z trofeami.

W imię spełniania ambicji będzie w Ciebie inwestował. Zaprowadzi Cię do fryzjera, stylistki, wizażystki abyś wiedziała jak powinnaś wyglądać na co dzień i od święta. Nie będzie chciał świecić za swoja kobietę oczami, zafunduje Ci więc kurs savoir vivre, żebyś nie popełniała gaf na spotkaniach towarzyskich. Wszystko po to aby mógł wykonać zadanie jakim jest posiadanie żony idealnej.

Tradycjonalista Koziorożec staje na ślubnym kobiercu dopiero po odpowiednio długim, zgodnym z obyczajem, okresie narzeczeństwa. Zarówno w kwestii wesela jak i codzienności przygotuj się na tradycyjną sztampę, zero spontanu i niespodzianek. Biała, długa suknia ślubna, garnitur, tort o północy, jednym słowem standard bez szaleństw.

Po ślubie dostaniesz skromne kieszonkowe, gdyż Koziorożec jest bardzo, hmmm....oszczędny. Nie będziecie mieli wspólnego konta w banku. Właściwie to będzie mieć jedno do którego upoważniony będzie tylko on. Gdy na świat przyjdą Wasze dzieci, zacznie szkolenie od nowa. Tym razem po to aby uczynić z Ciebie idealną matkę idealnych dzieci. Gdyż ambicją Koziorożca jest aby świat w jakim żyje był doskonały, dopięty na ostatni guzik.

Mówiąc bardziej serio Koziorożce, pomimo ponad przeciętnej i czasem rzeczywiście nieco irytującej ambicji, są dobrymi towarzyszami życia. Nie mają co prawda głowy przepełnionej szalonymi pomysłami i nierealnymi marzeniami, niemniej jednak ich umiejętność właściwej oceny sytuacji pozwoli Wam spełnić przynajmniej te realne. Bardzo pracowite i nastawione zadaniowo, staną na głowie aby zapewnić swojej rodzinie byt, bezpieczeństwo i spokojne życie.

Ambitny małżonek będzie motywował do samorealizacji zarówno Ciebie jak i Wasze dzieci. Koziorożce nie lubią marnotrawstwa możliwości i szans pozwalających rozwinąć skrzydła. Dzięki niemu skończysz porzucone kiedyś studia albo nauczysz się języków po to abyś mogła piąć się po szczeblach kariery. I możesz mieć pewność, że nie zostawi Cię samej z żadnym problemem. To właśnie solidność Koziorożca, która nakazuje mu wypełniać zadania, których się podjął jak najlepiej, pozwoli Wam wieść dobre, pozbawione niepewności życie. Koziorożec to człowiek, na którym można polegać i w pełni mu zaufać.

INFORMACJE O PLIKACH COOKIE

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Zgodnie z RODO przetwarzamy Państwa dane osobowe w celu realizacji umów, zamówień, zleceń oraz dla potrzeb własnych firmy.